Безпечний простір

Дії вчителів під час проведення занять та увімкнення сигналів тривоги

У випадку сигналу «Повітряна тривога»: 1. Відповідальна особа (черговий техпрацівник) подає сигнал «Повітряна тривога» шкільним дзвінком (один довгий дзвінок). 2. Учитель сповіщає учнів про загрозу, шикує їх у приміщенні класу, супроводжує шеренгу здобувачів освіти до укриття (за визначеним маршрутом та графіком). 3. Для супроводу учнів початкових класів можуть бути залучені інші чергові працівники закладу. 4. Відповідальна особа (заступник директора з навчально-виховної роботи та заступник директора з господарської частини) після оголошення сигналу «Повітряна тривога» перевіряє всі приміщення закладу на відсутність у них дітей та інших працівників. 5. Учні, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу оповіщення під керівництвом чергових працівників рухаються до укриття через запасний вихід. 6. У середині укриття вчителі повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця, визначені для класу, доповісти адміністрації закладу про кількість осіб в укритті та кількість дітей, які були на заняттях до сигналу тривоги. 7. Під час перебування в укритті вчителі організовують проведення навчальних занять відповідно до розкладу занять та змістовного проведення дозвілля учнів під час перерв. 8. Після оголошення «Відбою» повітряної тривоги всі учасники освітнього процесу повертаються до продовження навчальних занять. 9. У разі довготривалої повітряної небезпеки по закінченню уроків згідно розкладу занять чергові вчителі повідомляють батьків про необхідний супровід дітей від закладу додому (за їх бажанням). 10. Для швидкого надання до медичної допомоги в приміщенні укриття перебуває медична сестра закладу, яка контролює стан здоров’я учнів та працівників, дотримання температурного режиму, санітарних вимог. 11. Дезінфекція та вологе прибирання проводиться після кожного використання укриття.

10:21 23.11.2023

Попередні заходи з підготовки учасників освітнього процесу до дій за сигналом «Повітряна тривога»

Учитель (класний керівник) під час першого заняття знайомить учнів класу з місцем розташування їхнього укриття, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому. Педагог пояснює учням дії за сигналом «Повітряна тривога», веде чіткий облік дітей, що прибули до закладу. Чергові вчителі відповідають за дотримання правил поведінки перебування в закладі і залишаються з учнями до сигналу «Відбій повітряної тривоги». У разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» перед початком навчальних занять та не оголошення «Відбою» до 10:00 в цей день у закладі організувати навчання в дистанційній формі на платформі NZ.UA.. Пропущений урок провести в дистанційній формі. А в разі оголошення «Відбою повітряної тривоги» до 10:00 учням повернутися до навчання в очному режимі.

10:17 23.11.2023