Про посилення роботи з питань техногенної та пожежної безпеки в Дзензелівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів
ДЗЕНЗЕЛІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІІ СТУПЕНІВ МАНЬКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
с.Дзензелівка
Від 14 березня 2025 року № 20-ос
Про посилення роботи
з питань техногенної та пожежної безпеки
в Дзензелівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів
На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 11.02.2025 №1/2594-25 про стан пожежної та техногенної безпеки на об'єктах освіти у 2024 році, листа відділу освіти, молоді та спорту Маньківської селищної ради №222/01-20 від 13 березня 2025 року
НАКАЗУЮ:
- Відповідальному за пожежну безпеку Павленко А.А.:
1.1. Провести аналіз стану забезпечення техногенного і протипожежного захисту закладу, вжити заходів щодо усунення порушень вимог техногенної і пожежної безпеки.
до 24.03.2025
1.2. Не використовувати в закладі нагрівальні прилади відкритого типу, а також підключення масляних радіаторів через подовжувач.
Постійно
1.3. Не допускати збереження легкозаймистих матеріалів у непризначених для цього місцях.
Постійно
1.4. Заборонити паління в приміщеннях освітнього закладу та на його території.
Постійно
1.5. Здійснити контроль та за потребою забезпечити всі приміщення первинними засобами пожежогасіння (згідно з нормами), контролювати їх спроможність до практичного використання.
Постійно
1.6. Перевірити систему електроживлення, електроустановок (ізоляцію електропроводки, штепселів, розетки, вимикачі, заземлення) і усунути несправності.
до 24.03.2025
1.7. Перевірити стан горищ, підвалів – при необхідності вичистити їх від бруду та сміття.
до 26.03.2025
- Адміністрації закладу:
2.1. Ознайомити педагогічний та учнівський колектив з порядком дій у разі виникнення пожежі і у разі необхідності чітко його дотримуватись (додаток 1).
2.2. Про всі випадки виникнення загорання та пожежі терміново повідомляти директора та керівника відділ освіти, молоді та спорту.
2.3. Затвердити план евакуації у випадку пожежі та розмістити його у приміщенні закладу.
до 30.03.2025
2.4. Забезпечити кожне приміщення інструкціями з пожежної безпеки, планом евакуації на випадок виникнення пожежі та інструкцією про порядок дії під час пожежі.
до 17.03.2025
2.5. Провести позапланові інструктажі з техногенної та пожежної безпеки з усіма працівниками закладу, з записами у відповідних журналах.
до 28.03.2025
2.6. Посилити персональну відповідальність за проведення оглядів приміщень після закінчення роботи та прилеглих територій у неробочий час і вихідні дні.
Постійно
2.7. Забезпечити безумовне виконання приписів щодо усунення недоліків у сфері техногенної та пожежної безпеки, які будуть виявлені у ході перевірок
Постійно
2.8. Не допускати:
2.8.1. До роботи осіб, які не пройшли інструктаж та перевірку знань з пожежної безпеки.
Постійно
2.8.2. Спалювання виробничих відходів, сміття, листя на території
школи.
Постійно
- Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор Алла АРЗАМАСОВА
З наказом ознайомлені 14.03.2025:
__Ольга ДЕМИДОВА
____Лариса ТІТАРЕНКО
____Ірина ПРОКОПЕНКО
____Ніна СОРОКА
____Світлана ДІГТЯРЕНКО
____Світлана САМБОРСЬКА
____Людмила ДІГТЯРЕНКО _____Людмила СИДОРЕНКО
_____Наталія ЛЕВЧЕНКО
_____ Юлія БОРТНІК
_____Степан БОНДАР
_____Людмила НЕПИЙВОДА
_____Юрій СОРОКА
_____Валентина КОЗЛОВА
_____Надія СУПРУН
_____Людмила ЗАВОРІТНЯ
_____Анатолій ПАВЛЕНКО
_____Валентина ПАВЛЕНКО
____ Лариса КОЗЛОВА
____ __нна ВНУК
______ Любов ХОВАН
Додаток 1
до наказу №20-ос
від 14.03.2025
Інструкція
«Порядок дій на випадок пожежі».
У разі виявлення ознак пожежі:
Дії працівників школи при виявленні пожежі
Якщо працівник школи виявив загорання, він повинен: викликати пожежну охорону за телефоном «101» та повідомити співробітнику, який приймає інформацію такі дані: адресу установи, місце виникнення пожежі, своє прізвище та номер телефону; продублювати повідомлення про пожежу по системі оповіщення про негайну евакуацію учнів (вихованців) та працівників; повідомити про пожежу директора школи або чергового адміністратора; приступати (за можливості) до ліквідації осередку пожежі до прибуття пожежних.
Директор закладу з урахуванням обставин, які склалися, повинен: перевірити ввімкнення автоматичної (стаціонарної) системи пожежогасіння; організувати відключення мереж електро- і газопостачання, систем вентиляції та кондиціонування повітря, а також здійснення інших заходів, що сприяють запобіганню поширення пожежі; визначити евакуаційні шляхи для виведення людей в безпечну зону; організувати евакуацію матеріальних цінностей із небезпечної зони; керувати евакуацією до прибуття пожежних підрозділів.
Заступник директора з адміністративно-господарської роботи та черговий адміністратор повинні: відкрити запасні виходи; увімкнути освітлення тамбурів.
Співробітник, який знаходиться під час пожежі на посту, повинен: відкрити основний вихід з будівлі; відкрити ворота для в'їзду спецавтотранспорту.
При отриманні сигналу про евакуацію вчитель повинен: припинити заняття, знеструмити електричні прилади та обладнання, вимкнути світло і закрити вікна; у разі сильного задимлення видати учням наявні в кабінеті засоби індивідуального захисту органів дихання; дотримуючись витримки та спокою не допускати паніки, вивести учнів на перший поверх і далі до основного або запасного виходу зі школи згідно із затвердженим планом евакуації при пожежі.
Після виходу з будівлі вчитель повинен привести клас до збірного пункту й перевірити наявність всіх учнів. У разі відсутності будь-кого з дітей вчитель повинен повідомити про це директору школи або черговому адміністратору.
Порядок евакуації працівників та учнів
Першочергово слід вивести працівників і учнів з приміщення, де виникла пожежа, а також з приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння. У холодну пору року на розсуд працівників, що здійснюють евакуацію, учні перед виходом на вулицю можуть одягтися або взяти одяг з собою. Працівники, які здійснюють евакуацію, не повинні залишати учнів без нагляду з моменту виявлення пожежі та до її ліквідації. Після закінчення евакуації працівники повинні ретельно перевірити всі приміщення, щоб виключити можливість перебування в небезпечній зоні учнів, що сховалися під партами, у шафах або інших місцях, а також виставити пости безпеки на входах, щоб виключити можливість повернення учнів в будівлі, де виникла пожежа. При виході з приміщення, слід закривати за собою всі двері і вікна, щоб уповільнити поширення вогню і диму.
Дії працівників до прибуття пожежних
Після евакуації учнів з будівлі (або, якщо це можливо, під час евакуації) добровільна пожежна дружина, призначена директором школи, повинна приступити до ліквідації осередку загоряння наявними засобами пожежогасіння. Оперативна група з порятунку матеріальних цінностей під керівництвом заступника директора з адміністративно-господарської роботи повинна приступити до порятунку і переміщенню в безпечне місце майна, матеріальних цінностей, документів і забезпечити їх охорону.
ПАМ’ЯТАЙТЕ:
Вкрай несприятливі умови для організованої евакуації створює паніка. Вона призводе до утворення людських заторів, травмування, ігнорування вільних і запасних виходів.
НЕ ПАНІКУЙТЕ!!!
Після закінчення робочого дня:
1. Відключається вся апаратура і електроприлади, припиняється подача струму у всій електромережі, окрім чергового приміщення.
2. Приміщення звільняються від виробничих відходів, сміття тощо.
3.Перевіряється можливість використання всіх проходів, виходів, сигналізації, підходів до засобів пожежогасіння, електроприладів.
4. Всі дублікати ключів знаходяться у чергового техпрацівника.