A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дзензелівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів
Маньківської селищної ради Черкаської області

ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ З МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я

Дата: 23.05.2024 18:49
Кількість переглядів: 67

ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ З МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я

 

Фото без опису



Фото без опису

 

Вперше в Україні з’явився анімований комікс, який розповідає підліткам про важливість піклування про ментальне здоров’я. Він створений у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Сюжет коміксу розгортається в уявному світі — густонаселеному метрополісі Честнат-сіті, в якому впізнаємо натяки на Київ. Реальність, в якій існує світ коміксу — це мікс фентезі та наукової фантастики з візуальними дрібками аніме та стім-панку. Тому цей світ населяють як люди, так і ельфи, гобліни, орки та інші створіння, які живуть у гармонії. Це відносно недалеке майбутнє, ера технологій, але живі істоти досі переважають над штучним інтелектом і насамперед лишаються живими істотами, які мають почуття, емоції, фізичне й ментальне здоров’я. Колись квітучий і прогресивний Честнат-сіті, місто каштанів, втратив свої кольори — його мешканців дедалі більше поглинають стрес, напруга та гнітюче відчуття безперспективності, викликані небувалою кількістю проблем: дороги паралізовані заторами, місто страждає через блекаути та інші комунальні негаразди, сварки, агресія і взаємні звинувачення стали буденністю. За бідами, які звалилися на метрополіс, стоїть злий геній-науковець. Багато років тому місто відвернулося від нього — хлопцю було зле, зелені парки, каштани, вишукані скляні хмарочоси більше не тішили його око, але місто лише насміхалося над ним, навіть рідний брат називав його «слабаком». Тож він пішов, але пообіцяв собі, що докладе зусиль, аби кожен житель Честнат-сіті дізнався, що таке стрес, тривожність, панічні атаки, депресія. Пара допитливих друзів-підлітків і колишній вчений влаштують власне розслідування довкола подій у місті — дізнаються справжню історію злого генія та врятують метрополіс. Їхній справі перешкоджатимуть не тільки посіпаки науковця, а й стрес, який поглинає місто, тож без знань про підтримку ментального здоров’я тут ніяк. Комікс створений Координаційним центром з психічного здоров’я КМУ у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської – за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який втілює організація Пакт.

 

Фото без опису

Відео комікс: Ден і Рора проти корпорації

Ментальне здоров’я – це стан психічного благополуччя, в якому людина може реалізовувати свій потенціал, справлятися зі звичайними життєвими стресами, працювати продуктивно і робити внесок у життя суспільства. У більш широкому значенні, ментальне здоров’я – це не просто відсутність психічних розладів і недуг, а й наявність позитивних якостей, таких як здатність до емоційної стійкості, міжособистісна взаємодія, самосвідомість та здатність до  співпереживання. Ментальне здоров’я є важливим на всіх етапах життя, від дитинства та підліткового віку до зрілості та старості, і охоплює широкий діапазон питань, пов’язаних з емоційним, психологічним і соціальним благополуччям. Цей стан впливає на те, як ми думаємо, відчуваємо та поводимося у повсякденному житті, а також допомагає визначити, як ми справляємося зі стресом, взаємодіємо з іншими та приймаємо рішення.

Отже - ментальне здоров’я є невід’ємною та критично важливою частиною загального добробуту і здоров’я кожної людини. Воно впливає на нашу поведінку, мислення, емоції та здатність справлятися із повсякденними життєвими викликами. Поліпшення ментального здоров’я підвищує якість життя, сприяє фізичному здоров’ю, підвищує продуктивність, зміцнює міжособистісні стосунки і сприяє соціальному розвитку.

Турбота про ментальне здоров’я – це не тільки боротьба з психічними розладами, а й прагнення поліпшити емоційного добробуту, саморозуміння і реалізації особистого потенціалу. Роль освіти та підвищення поінформованості про ментальне здоров’я безсумнівно важлива для руйнування міфів і надання доступу до необхідної допомоги та підтримки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено