16 жовтня – День здорового харчування!

Дата: 18.10.2020 18:07

16 жовтня – День здорового харчування!

Як відомо, в наш час питання харчування та зайвої ваги досить часто підіймається. Щоб привернути вагу людей до цієї проблеми, щорічно, 16-о жовтня, у світі відзначається День здорового харчування. Гарний настрій, бадьорість, добре самопочуття, міцна нервова система, нормальна вага - це все результат здорового харчування.
        Для того, щоб до нього долучитись, достатньо почати дотримуватись простих правил щодня:
- ранок пчинати із каші;
- вдень випивати до 2-х літрів води; вживати більше овочів;
- не їсти свіжої здоби та звести до мінімума вживання тортів із масляним кремом;
- зменшити вживання солодкого:
- зменшити вживання цукру.
          Якщо дорослі самі відповідають за те, як і що вони їдять, то малеча та підлітки часто наминають те, що смачно й «модно».
А от звичка – харчуватись з користю – зароджується саме в дитинстві.
        Перше, про що потрібно пам’ятати, це про воду у рюкзачку: чиста, природна та якісна. Це основа, яка потрібна для повноцінної роботи головного мозку, не важливо, в якому класі дитина: першому, чи дев'ятому.
Із собою зручно брати горішки — волоський, мигдаль, лісовий горіх, сухофрукти — курага.
     Також покладіть до ранця похрупати на перерві сезонні фрукти: яблука, грушу, банан чи виноград, а також домашню випічку: кекси чи вівсяне печиво.
      При підборі харчування для дитини, варто обов'язково враховувати особливості його фізичного, психоемоційного та інтелектуального розвитку, стан здоров'я, смаки та бажання.
        Режим харчування школяра, безпосередньо, пов'язаний з розпорядком дня. У період розумового навантаження, харчування має буті дрібним й легким для засвоєння.
        Часто діти не хочуть снідати перед школою, сніданок має бути і візуально привабливим, і, одночасно,  корисним.
        Молодші школярі обідають в їдальні, а ось старшокласникам варто прихопити додаткову «підзарядку»: домашній бутерброд і овочі.
        Не потрібно давати з собою продукти, які потребують багато часу, щоб їх з’їсти, жирну їжу, й  ту, яка швидко псується.
        Дбайте про своє здоров'я та здоров'я своєїх дітей.