Дата: 01.06.2022 14:57

засідання шкільного методичного об`єднання

вчителів природничо-математичного циклу

від 30 березня 2022 р.

Присутні –              9 чол.

Голова ШМО  – Сорока Н.А.

Секретар   –        Сорока Ю.Л.

Порядок денний.

1. Формування в здобувачів освіти навиків самостійного пошуку інформації під час викладання предметів природничо – математичного циклу (Сорока Н.А.).

2.Доповідь на тему « Як зацікавити дитину навчанням» (Самборська С. П.).

3. Обговорення проведених уроків та виховних заходів (члени МО).

4. Підготовка до ДПА та ЗНО(Візір М. В.).

1.  Слухали :  Сороку Н.А , голову ШМО природничо – математичного циклу, яка познайомила  з основною потребою сучасної школи - якнайшвидша модернізація освіти для ефективного розвитку самостійної особистості готової до виконання соціальних ролей у суспільстві . Доведено, що самостійна робота школяра відіграє велику роль у формуванні і розвитку навчальних умінь, вихованні пізнавального інтересу, вміння роботи в команді; у ній виявляється індивідуальність кожного учня, вона активно сприяє засвоєнню глибоких і міцних знань. У розумінні самостійної роботи учнів у навчальному процесі існує багато різних точок зору. Під самостійною навчальною роботою будемо розуміти будь-яку, організовану вчителем, активну діяльність учнів, спрямовану на виконання визначеної дидактичної мети в спеціально відведений для цього час: пошук знань, їх осмислення, закріплення, формування та розвиток умінь і навичок, узагальнення та систематизацію знань. Дидактично самостійна робота є навчальним завданням, яке повинен виконати учень і, водночас, формою вияву відповідної діяльності: пам'яті, мислення, творчого відображення, поглиблення та розширення сфери дії раніше отриманих знань.

І саме методи самостійного навчання дозволяють розвинути пізнавальну самостійність та вміння вчитися. Самостійна робота на уроках  – це не форма організації навчальних занять і не метод навчання, а дієвий спосіб залучення учнів у самостійну пізнавальну діяльність, засіб її логічної та психологічної організації.

Ухвалили: Інформацію Сороки Н,А, взяти до відома і активно впроваджувати  форми і методи самостійної роботи учнів на уроках предметів природничо – математичного циклу.

2. Слухали : Самборську С.П. , доповідь «Як зацікавити дитину навчанням». Яка дала поради як зацікавити дитину предметом. Учителю важливо утримувати емоційний зв’язок з учнями.

“Комусь подобається, а хтось залишається байдужим. Учитель є натхненником, але і для нього важливо відчувати любов до свого предмету”.

За словами вчительки, треба відкривати красу свого предмету – показувати різні грані й елементи.

Ухвалили : Інформацію Самборської С.П. взяти до відома. Адже головне завдання школи – навчити дитину вчитися.

3. Слухали : Михайленко Т.П ,  Візір Л.В. , Гутенка О.О. , Сороку Ю.Л., Візіра М. В., Візіра В.М.,Самборську С.П., Сороку Н.А., Загорійчука М.М., які проаналізували відвідані ними відкриті уроки та виховні заходи колег -вчителів природничо – математичного циклу.

Ухвалили: Продовжити взаємовідвідування уроків та виховних заходів колег.

4. Слухали: Виступ Візіра М.В. , заступника директора з НВР , члена шкільного методичного об’єднання  про ДПА та особливості проведення ЗНО у 2022 н. р.

Згідно Наказу МОНУ № 283/37619 від 28 березня 2022р учнів які завершують здобуття початкової та базової середньої освіти  у 2021 – 2022 н. р. звільнено від проходження ДПА.

Верховна Рада України прийняла закон № 7132 від 10.03 2022 р про скасування випускниками 2021 – 2022 р складання ДПА.

Познайомив з особливостями Національного мультипредметного онлайн тесту (НМТ) у 2022р.

Ухвалили: Інформацію Візіра М.В. взяти до відома.

ГОЛОВА ШМО:                             Н.А.Сорока

СЕКРЕТАР ШМО:                              Ю.Л.Сорока