ПРОТОКОЛ № 1                                  засідання шкільного методичного об`єднання                                       вчителів природничо-математичного циклу                                                    від 31 серпня 2022 р.

Дата: 26.09.2022 13:46

засідання шкільного методичного об`єднання

вчителів природничо-математичного циклу

від 31 серпня 2022 р.

Присутні –              9 чол.

Голова ШМО  – Сорока Н.А.

Секретар   –        Самборська С.П.

Порядок денний:

1.Звіт  про  роботу методичного об’єднання вчителів природничо математичного циклу за  минулий  навчальний рік (Сорока Н.А)

2.  Затвердження   плану   роботи  методоб’єднання  на  2022 – 2023 н.р.

Вибори голови та секретаря ШМО та розподіл доручень між членами   МО

(Сорока Н.А..)

3. Обговорення методичних рекомендацій щодо оформлення класного журналу, методичних посібників, додаткової літератури затвердженої Міністерством освіти і науки України щодо викладання математики, інформатики, хімії, біології, фізики, географії, трудового навчання, фізичного виховання, календарного планування вчителів природничо-математичного циклу.

(Візір М.В.)

4. .Критерії , щодо розроблення самостійних, практичних , контрольних робіт з предметів природничо- математичного циклу.

(члени МО)

4.Критерії , щодо оцінювання ЗУН учнів з предметів природничо- математичного циклу.

5.Підготовка до  проведення обласної інтернет-олімпіади ,

олімпіад з базових дисциплін ,предметних тижнів, участь  в

позашкільних заходах.

(Сорока Н.А.)

7. Методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, що здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.

(члени МО)

8. Продовження роботи по накопиченню матеріалів на блогах і сайтах вчителів МО.

(члени МО)

1.  Слухали : Сороку Н.А.,яка проаналізувала роботу  ШМО  за 2021-2022 н.р.,  вказавши на досягнення та недоліки в роботі.

Виступили: Самборська С .П., запропонувала оцінити роботу методичного об'єднання учителів природничо математичного циклу за 2021-2022 н. р. на «добре» і внесла пропозицію обрати керівником методичного об'єднання Сороку Н.А.

Сорока Н.А.  зачитала план роботи МО на 2022-2023 н. р.

Ухвалили: роботу методоб’єднання за минулий рік вважати «доброю». Обрати  головою МО Сороку Н.А. секретарем – Самборську С.П. та

затвердити план роботи МО на 2022-2023 н. р.

2.Слухали : Візіра М.В., заступника директора з НВР, який ознайомив присутніх з методичними рекомендаціями щодо вивчення дисциплін природничо математичного циклу у основній та старшій школі , для учнів 5 класу НУШ на 2022-2023 н.р., переліком програм , підручників, посібників затверджених листом МОНУ та з урахуванням змін, затверджених наказом МОН України від 03.08.2022р № 698.

Ухвалили: Погодити календарне планування по предметах на 2022- 2023 н.р.

3.Слухали :Сороку Н.А., керівника ШМО щодо розроблення критеріїв  , по розробці самостійних, практичних , контрольних робіт з предметів природничо- математичного циклу та критеріїв, щодо оцінювання ЗУН учнів з предметів природничо- математичного циклу.

Та методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5 -6 класів, що здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.

Виступили: Сорока Ю.Л.. зауважив, що запропоновані рекомендації не повинні використовуватись як усталені норми, що  вчитель має вільний вибір форм організації навчально-виховного процесу, способів навчальної взаємодії, методів, прийомів і засобів реалізації змісту освіти.

Ухвалили: 1.Рекомендовані критерії , по розробці самостійних, практичних , контрольних робіт з предметів природничо- математичного циклу та критерії, щодо оцінювання ЗУН учнів з предметів природничо- математичного циклу впроваджувати в навчальний процес.

2. Оцінювання ЗУН учнів 5 класу здійснювати відповідно до рекомендацій МОН України, зокрема до Наказу МОН №289 від 01.04.2022р.

3. Затвердити адаптаційний період для учнів 5 класу НУШ протягом 1 навчальної чверті.

4.Слухали: Сороку Н.А., керівника ШМО, яка повідомила про підготовку до  проведення обласної інтернет-олімпіади ,

олімпіад з базових дисциплін ,предметних тижнів, участь  в

позашкільних заходах.

Ухвалили: До 30.09 2023 р розробити завдання 1 етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

Провести шкільний етап згідно з графіком.

5. Слухали: Візіра М.В., заступника директора з НВР, який запропонував продовження роботи по накопиченню матеріалів на блогах і сайтах вчителів МО.

Ухвалили : Продовжити роботу по накопиченню матеріалів на блогах і сайтах вчителів МО протягом навчального року.

ГОЛОВА ШМО:                             Н.А. Сорока

СЕКРЕТАР ШМО:                              С.П. Самборська