Міжнародний день рідної мови
Міжнаро?дний день рі?дної мо?ви, також Міжнародний день материнської мови (англ. International Mother Language Day) — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної належності людини. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше як 100 осіб, не задокументовані.
В нашому закладі проведено інформаційні хвилинки про історію виникнення свята, конкурс та захист плакатів, приурочених цій даті, "мозкові атаки" (відгадування головоломок, загадок, малюнків, на яких зображено групи слів за значенням, писали паліндроми...). Щирі усмішки викликали жарти з використанням омонімів і паронімів від С. Притули та декламування вірша П. Глазового "Кухлик" С. Драюк.
Конкурс знавців української мови "Я люблю рідну мову" до Міжнародного дня рідної мови.
Вікторина"Найрозумніший"
Словники наші друзі
Інформаційні хвилинки