ПРОТОКОЛ №1 ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ВІД 27.08.2021 р.
ПРОТОКОЛ №1
ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ
ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ВІД 27.08.2021 р.
Присутні – 6 чол.
Голова ШМО – Дігтяренко С.О.
Секретар – Дігтяренко Л.М.
Порядок денний:
- Звіт про роботу методичного об’єднання вчителів початкових класів за минулий навчальний рік та затвердження плану роботи методоб’єднання на 2021 – 2022 н.р. Вибори голови та секретаря ШМО та розподіл доручень між членами МО (Дігтяренко С.О.)
- Обговорення методичних рекомендацій «Особливості навчально- виховного процесу у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2021 - 2022 н.р.» (Непийвода Л.М.)
- Аналіз навчальних програм, підручників, зошитів, посібників для початкової школи. Календарне планування в початкових класах (Дігтяренко Л.М.)
- Методичні рекомендації до проведення у загальноосвітніх закладах України Першого уроку (Дігтяренко С.О.)
- Розгляд інструкцій щодо ведення Класного журналу в 1- 4 класах загальноосвітніх навчальних закладів (Непийвода Л.М.)
- Методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти (Левченко Н.П.)
7. Розроблення пам’ятки «Навчаю дистанційно» (Візір К.М.)
1. Слухали : Левченко Н.П. проаналізувала роботу ШМО за 2020-2021 н.р., вказавши на досягнення та недоліки в роботі.
Виступили: Дігтяренко Л.М. запропонувала оцінити роботу методичного об'єднання учителів початкових класів за 2020-2021 н. р. на «добре» і внесла пропозицію обрати керівником методичного об'єднання Дігтяренко С.О.
Дігтяренко С.О. зачитала план роботи МО на 2021-2022 н. р.
Ухвалили: роботу методоб’єднання за минулий рік вважати «доброю». Обрати головою МО Дігтяренко С.О., секретарем – Дігтяренко Л.М. та
затвердити план роботи МО на 2021-2022 н. р.
2. Слухали: : Непийвода Л.М. ознайомила вчителів з особливостями організації освітнього процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2021-2022 н.р .
Виступили: Дігтяренко С.О. звернула увагу присутніх на те, що вчитель має вільний вибір форм організації навчально-виховного процесу, способів навчальної взаємодії, методів, прийомів і засобів реалізації змісту освіти.
Ухвалили: Напротязі навчального року детально ознайомлюватися з постановами, листами та наказами Міністерства Освіти і Науки України та новинками методичної літератури.
3. Слухали: Дігтяренко Л.М. провела аналіз оновлених навчальних програм, підручників, зошитів, посібників для початкової школи, зачитала методичні рекомендації Міністерства Освіти і Науки України. Були обговорені і погодженні календарні плани на перший семестр.
Виступили: Дігтяренко С.О. повідомила, що Міністерство освіти і науки внесло зміни в типові освітні програми для 1-2 та 3-4 класів Нової української школи. Зміни затверджені наказами №1272 та №1273, які опубліковані на сайті МОН.
Левченко Н.П . сказала, що зміни до програм початкової школи стали результатом безпрецедентно відкритого обговорення на освітній Інтернет-платформі EdEra. Важливо й те, що ці зміни – лише перший крок, початок шляху до оновлення української освіти.
Ухвалили: згідно з рекомендаціями МОН України навчати учнів 1-4 класів за оновленими програмами Нової української школи. Затвердити календарні плани на І семестр 2021-2022 н.р.
4. Слухали: Дігтяренко С.О. виступила з рекомендаціями щодо проведення першого уроку в початкових класах. Вона зауважила, що Міністерство освіти і науки рекомендує присвятити перший урок у 2021 навчальному році 30-річчю незалежності України.
Виступили: Візір К.М. зауважила, що запропоновані рекомендації не повинні використовуватись як усталені норми.
Ухвалили: опрацювати методичні рекомендації щодо проведення першого уроку, врахувати всі пропозиції та побажання.
5. Слухали: Непийводу Л.М., яка ознайомила присутніх з інструкціями щодо ведення Класного журналу в 1- 4 класах загальноосвітніх навчальних закладів.
Виступили: Дігтяренко С.О. запропонувала колегам переглянути відеоролик про ведення класного журналу НУШ. Посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=N8iD1Yxq008
Ухвалили: Рекомендації взяти до уваги. Неухильно дотримуватись Інструкцій щодо ведення класних журналів.
6.Слухали: Левченко Н.П. з рекомендаціями щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.
Вона запропонувала результат оцінювання особистісних надбань учнів 1-4 класів виражати вербальною оцінкою, а оцінювання об’єктивних результатів навчання учнів винести на обговорення педагогічної ради школи.
Виступили: Непийвода Л.М. вважає, що оцінювати учнів потрібно вербально і просить, щоб педрада школи підтримала вербальне оцінювання учнів початкових класів.
Ухвалили: система оцінювання має відповідати концептуальним засадам НУШ та сприяти досягненню обов’язкових результатів навчання, визначених у Державному стандарті початкової школи. Запропонувати педагогічній раді школи обрати вербальне оцінювання учнів 1-4 класів.
7. Слухали: Візір К.М. запропонувала розробити пам’ятки для учнів початкових класів «Навчаю дистанційно».
Виступили: Дігтяренко Л.М. наголосила, що Дистанційне навчання запроваджується в закладі освіти відповідно до чинного законодавства та за рішенням педагогічної ради.
Ухвалили: Залучати учнів до творчої діяльності, активного навчання. Учням надавати чіткі інструкції щодо використання веб-ресурсів, послідовності виконання завдань, особливостей контролю.
Голова ШМО : Дігтяренко С.О
Секретар : Дігтяренко Л.М.