Протокол 1

Дата: 30.08.2023 11:49

ПРОТОКОЛ №1

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ

ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ВІД 30.08.2023р.

Присутні – 6 чол.

Голова ШМО – Непийвода Л.М.

Секретар - Дігтяренко С.О.

Порядок денний

Аналіз роботи методичного об’єднання за 2022-2023 н.р... Вибори голови та секретаря ШМО та розподіл доручень між членами. (Дігтяренко Л.М.)

Обговорення і затвердження плану роботи на 2023-2024н.р.(Непийвода Л.М.)

Опрацювання інструктивно-методичних матеріалів:

а) Про структуру 2023-2024 навчального року та навчальні плани в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів (Непийвода Л.М.)

б) Методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у початкових класах у 2023-2024 н.р.

в)Обговорення ключових змін в оновлених програмах початкової школи.

г) Ключові тези орієнтованих вимог до оновлених програм початкової школи.

Методичні рекомендації до проведення у загальноосвітніх закладах України першого уроку (Дігтяренко С.О.)

Слухали: Дігтяренко Л.М., яка проаналізувала роботу ШМО за 2022-2023 н.р.,,вказавши на досягнення та недоліки в роботі.

Виступили: Дігтяренко С.О. , яка запропонувала оцінити роботу методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2022-2023навчальний рік добре і внесла пропозицію керівником методоб’єднання обрати Непийводу Л.М.

Ухвалили: роботу методоб’єднання за 2022-2023навчальний рік вважати доброю та обрати головою ШМО Непийводу Л.М., секретарем-Левченко Н.П.

Слухали: Непийводу Л.М. зачитала план роботи ШМО на 2023-2024 н.р. довела до відома членів м/о ключові зміни навчальних програм для учнів 1-4 класів та ознайомила з основними тезами критеріїв оцінювання учнів початкових класів.

Виступили: Левченко Н.П.повідомила, що зміни до програм початкової школи стали результатом безпрецедентно відкритого обговорення на основній Інтернет-платформі nz.ua. Важливо й те, ці зміни –лише перший крок , початок шляху до оновлення української освіти.

Ухвалили: затвердити план роботи ШМО на 2023-2024 н.р. та детально опрацювати зміни до навчальних програм, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів.

1 а)Слухали: Непийвода Л.М., розповіла про структуру 2023-2024 навчального року та провела аналіз оновлених навчальних програм, зачитала методичні рекомендації Міністерства Освіти і Науки України. Звернула увагу на навчання та виховання дітей в початкових класах.

Виступили: Дігтяренко С.О. запропонувала відновити папки самоосвіти, внести нові документи про критерії оцінювання досягнень учнів початкових класах та ключові зміни в оновлених навчальних програмах.

Ухвалили: на протязі навчального року детально ознайомитися з постановами та наказами Міністерства Освіти і Науки України та новинками методичної літератури.

2 б)Слухали: Дігтяренко Л.М., яка ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями Міністерства Освіти і Науки України щодо особливості організації навчально-виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2023-2024 н.р.

Виступили: Левченко Н.П. повідомила, що у 2023-2024 н.р. учні початкових класів навчатимуться за навчальними програмами, затвердженими Наказом МОН України №743 від 12 серпня2022року для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів».

Ухвалили: згідно з рекомендаціями МОН України навчати учнів 1-4 класів за оновленими програмами початкової школи.

3 в) Слухали: Дігтяренко Л.М. звернула увагу присутніх на те, що вчитель має вільний вибір форм організації навчально-виховного процесу, способів навчальної взаємодії, методів, прийомів і засобів реалізації змісту освіти. Непийвода Л.М. провела аналіз поновлених навчальних програм, зачитала методичні рекомендації Міністерства Освіти і Науки України. Звернула увагу на навчання та виховання дітей в початкових класах.

Виступили: Левченко Н.П. запропонувала відновити папки самоосвіти, внести нові документи про критерії оцінювання досягнень учнів початкових класах та ключові зміни в оновлених навчальних програмах.

Слухали: Дігтяренко С.О. виступила з рекомендаціями щодо проведення першого уроку в початкових класах. Вона зауважила, що ніхто не повинен бути байдужим до подій, які відбуваються сьогодні в Україні: виборювання суверенітету, прагнення миру і незалежності, повага до історії державотворення. Тому Перший урок у 2023-2024 навчальному році варто присвятити вихованню ціннісного ставлення особистості до людини, суспільства і держави. Звертаю увагу вчителів, що запропоновані рекомендації не повинні використовуватись як усталені норми.

Виступили: Непийвода Л.М. сказала, що із метою виховання ціннісного ставлення учнів до суспільства і держави, розвиток історичного мислення, поглиблення знань з історії європейської інтеграції та участі у ній України пропоную провести відповідний урок.

ПРОТОКОЛ №1

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ

ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ВІД 30.08.2023р.

Присутні – 6 чол.

Голова ШМО – Непийвода Л.М.

Секретар - Дігтяренко С.О.

Порядок денний

Обговорення і затвердження плану роботи на 2023-2024н.р.(Непийвода Л.М.)

Опрацювання інструктивно-методичних матеріалів:

в)Обговорення ключових змін в оновлених програмах початкової школи.

г) Ключові тези орієнтованих вимог до оновлених програм початкової школи.

Ухвалили: опрацювати методичні рекомендації щодо проведення першого уроку, врахувати всі пропозиції та побажання.

Слухали: Дігтяренко С.О. виступила з доповіддю про « Нова українська школа-ключова реформа Міністерства Освіти і Науки»

Виступили: Левченко Н.П. на тему: «НУШ-це щкола , до якої приємно ходити учням».

Ухвалили: протягом навчального року детально ознайомитися з постановами та наказами Міністерства Освіти і Науки України та новинками методичної літератури.