ПРОТОКОЛ №1 ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ВІД 28.08.2020 р.
ПРОТОКОЛ №1
ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ
ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ВІД 28.08.2020 р.
Присутні – 6 чол.
Голова ШМО – Левченко Н.П.
Секретар – Дігтяренко С.О.
Порядок денний:
1. Аналіз роботи методичного об’єднання за 2019-2020 н. р. Вибори голови та секретаря ШМО та розподіл доручень між членами мо. (Непийвода Л.М.)
2. Обговорення і затвердження плану роботи на 2020-2021 н. р. (Дігтяренко С.О.)
3. Опрацювання інструктивно-методичних матеріалів:
а) ) Про структуру 2020-2021 навчального року та навчальні плани в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів (Непийвода Л.М.)
б) Методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у початкових класах у 2020-2021 н.р.
в) Нова редакція типових освітніх програм для 1-2 класів НУШ та 3-4 класів НУШ.
г) Оцінювання навчальних досягнень учнів 1 - 4 класів.
4. Розгляд інструкцій щодо ведення Класного журналу в 1- 4 класах загальноосвітніх навчальних закладів
5. Методичні рекомендації до проведення у загальноосвітніх закладах України першого уроку(Дігтяренко С.О.)
6. Доповідь «Нова українська школа – ключова реформа Міністерства освіти і науки» (Дігтяренко С.О.).
7. Розроблення пам’ятки «Як уберегти себе від хвороби» (заходи обережності при COVID-19 для учнів початкових класів)
1.Слухали : Непийводу Л.М., яка проаналізувала роботу ШМО за 2019-2020 н.р., вказавши на досягнення та недоліки в роботі.
Виступили: Дігтяренко Л.М. , яка запропонувала оцінити роботу методичного об'єднання учителів початкових класів за 2019 – 2020 н. р. на «добре» і внесла пропозицію керівником методичного об'єднання обрати Левченко Н.П.
Ухвалили : роботу методоб’єднання за 2019-2020 н. р. вважати «доброю» та обрати головою МО Левченко Н.П., секретарем – Дігтяренко С.О .
2.Слухали: Левченко Н.П. зачитала план роботи МО на 2020-2021н. р., довела до відома членів м/о про зміни навчальних програм для учнів 1-4 класів та ознайомила з основними критеріями оцінювання учнів початкових класів.
Виступили: Левченко Н.П . повідомила, що зміни до програм початкової школи стали результатом безпрецедентно відкритого обговорення на освітній Інтернет-платформі EdEra. Важливо й те, що ці зміни – лише перший крок, початок шляху до оновлення української освіти.
Ухвалили: затвердити план роботи МО на 2020-2021 н. р. та детально опрацювати зміни до навчальних програм, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів .
3. 1) Слухали: Непийвода Л.М. розповіла про структуру 2020-2021 навчального року та провела аналіз оновлених навчальних програм, зачитала методичні рекомендації Міністерства Освіти і Науки України.
Виступили: Дігтяренко С.О. запропонувала відновити папки самоосвіти, внести нові документи про критерії оцінювання досягнень учнів початкових класів НУШ.
Ухвалили: напротязі навчального року детально ознайомлюватися з постановами, листами та наказами Міністерства Освіти і Науки України та новинками методичної літератури.
2) Слухали: Дігтяренко Л.М., яка ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України щодо особливості організації навчально-виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2020-2021 н. р.
Виступили: Візір М.В. повідомив, що Міністерство освіти і науки внесло зміни в типові освітні програми для 1-2 та 3-4 класів Нової української школи. Зміни затверджені наказами №1272 та №1273 від 8 жовтня, які опубліковані на сайті МОН.
Ухвалили: згідно з рекомендаціями МОН України навчати учнів 1-3 класів за оновленими програмами Нової української школи.
3) Слухали: Дігтяренко Л.М.. звернула увагу присутніх на те, що вчитель має вільний вибір форм організації навчально-виховного процесу, способів навчальної взаємодії, методів, прийомів і засобів реалізації змісту освіти.
Непийвода Л.М. провела аналіз оновлених навчальних програм, зачитала методичні рекомендації Міністерства Освіти і Науки України. Звернула увагу на навчання та виховання дітей в початкових класах.
Виступили: Левченко Н.П. запропонувала відновити папки самоосвіти, внести нові документи про критерії оцінювання досягнень учнів початкових класів.
Ухвалили: напротязі навчального року детально ознайомлюватися з постановами та наказами Міністерства Освіти і Науки України та новинками методичної літератури.
4. Слухали: Непийводу Л.М., яка ознайомила присутніх з інструкціями щодо ведення Класного журналу в 1- 4 класах загальноосвітніх навчальних закладів.
Ухвалили: Рекомендації взяти до уваги. Неухильно дотримуватись Інструкцій щодо ведення класних журналів.
5. Слухали: Дігтяренко С.О. виступила з рекомендаціями щодо проведення першого уроку в початкових класах. Вона зауважила, що Міністерство освіти і науки рекомендує присвятити перший урок в новому 2020 навчальному році правилам безпечного навчання під час карантину на COVID-19.Вона зауважила, що запропоновані рекомендації не повинні використовуватись як усталені норми.
Виступили: Непийвода Л.М. рекомендувала під час першого заняття:
? Пояснити учням нові правила поведінки під час навчання в умовах карантину;
? Розвінчати міфи щодо COVID-19;
? Ознайомити учнів з правилами респіраторної гігієни;
? Проінформувати про психологічну допомогу в разі тривожного стану через пандемію, ознайомити з алгоритмом дій.
Для проведення інтерактивного уроку педагоги можуть скористатись підготовленими планами уроку та додатковими матеріалами.
Ухвалили: опрацювати методичні рекомендації щодо проведення першого уроку, врахувати всі пропозиції та побажання.
6. Слухали: Дігтяренко С.О. виступила з доповіддю «Нова українська школа – ключова реформа Міністерства освіти і науки».
Виступили: Левченко Н.П. сказала, що НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння..
Ухвалили: Опрацювати наказ МОН України щодо організації освітнього простору Нової української школи.
7. Слухали: Візір К.М. запропонувала розробити пам’ятки для учнів початкових класів «Як уберегти себе від хвороби» (заходи обережності при COVID-19).
Виступили: Дігтяренко Л.М. наголосила, що діти мають право на правдиву інформацію про те, що відбувається у світі через Коронавірус і повинні дотримуватись правил поведінки в школі в умовах СOVID – 19. Дорослі несуть відповідальність за збереження здоров’я дітей.
Ухвалили: З метою убезпечення від зараження коронавірусною інфекцією всіх учасників освітнього процесу, розробити пам’ятки для учнів початкових класів, задля захисту їх життя і здоров’я.
Голова ШМО : Левченко Н.П.
Секретар : Дігтяренко С.О