Засідання методичного об`єднання вчителів початкових класів від 10.09 2020р.
Засідання методичного об`єднання
вчителів початкових класів від 10.09 2020р.
Тема. Методичні рекомендації (оновлені) щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи (наказ МОН від 02.09.2020 №1096).
Форма проведення. Педагогічне коло.
Мета. Розглянути, проаналізувати та обговорити методичні рекомендації щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи (Лист відділу освіти №738/01-16 від 10.09.2020р.)
Зміст роботи.
-
Опрацювання Методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи.
Аналіз та обговорення методичних рекомендацій.
Відповідальні: Керівник МО та члени МО вчителів початкових класів
Протокол
засідання методичного об`єднання
вчителів початкових класів від 10.09 2020р.
Присутні – 6 чол.
Голова ШМО – Левченко Н.П.
Секретар – Дігтяренко С.О.
Порядок денний:
1.Опрацювання Методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи.
Аналіз та обговорення методичних рекомендацій.
1.Слухали: Левченко Н.П., яка ознайомила присутніх із оновленими рекомендаціями щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи
Виступили: Дігтяренко Л.М. зауважила, що Міністерством освіти і науки України 02 вересня 2020 року були внесені зміни щодо заповнення Класного журналу з метою забезпечення фіксації результатів навчання здобувачів початкової освіти. Журнал може заповнюватися в електронній або паперовій формі. Типовими освітніми програмами визначається реалізація змісту освітніх галузей у навчальних предметах та інтегрованих курсах.
Дігтяренко С.О. проаналізувала зміни в освітній галузі «Мовно-літературна» за типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Р. Б. Шияна. Зокрема, в інтегрованому курсі «Я досліджую світ» зміст мовно-літературної галузі розгортається лінійно разом із змістом решти галузей, що інтегруються, і записується на сторінках, виділених для курсу «Я досліджую світ». Результати підсумкового оцінювання з української мови у журналі фіксуються на сторінці «Українська мова» або на окремих сторінках зведеного обліку результатів навчання.
Левченко Н.П. звернула увагу присутніх на те, що учитель має право на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, самостійно переносити теми уроків відповідно до засвоєння учнями навчального матеріалу, визначати кількість годин на вивчення окремих тем. У разі організації освітнього процесу з використання дистанційних технологій навчання: у графі «Зміст» можуть зазначатися форми роботи (дистанційні онлайн-консультації, відеоуроки, скайп-конференції, діагностичне тестування та ін.); у графі «Дата» зазначається дата навчальних занять відповідно до календарно-тематичного планування.
Непийвода Л.М. розповіла, що підсумкове оцінювання здійснюється у 1-2 класах із застосуванням вербальної характеристики особистих досягнень, а його результати фіксуються тільки у свідоцтві досягнень. У 3-4 класах підсумкове оцінювання здійснюється за рівневою шкалою.
Ухвалили: Рекомендації взяти до уваги. Неухильно дотримуватись оновлених Інструкцій щодо ведення класних журналів.
Голова ШМО : Левченко Н.П.
Секретар : Дігтяренко С.О