Про підготовку та проведення навчально- польових зборів з учнями 11  класу у 2022-2023 н.р.

Дата: 04.05.2023 11:22

ДЗЕНЗЕЛІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІІ СТУПЕНІВ

МАНЬКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

с.Дзензелівка

10 квітня 2023 року                                                                  № 33-ос

Про  підготовку та проведення навчально-

польових зборів з учнями 11  класу у 2022-2023 н.р.

Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», програми з предмета «Захист України», методичних рекомендацій МОН України щодо викладання предмета «Захист України»  у 2022-2023 навчальному році та з метою практичного закріплення рівня знань та навичок учнів, набутих протягом усього терміну навчання

НАКАЗУЮ:

1. Провести навчально-польові збори з предмета «Захист України» з учнями 11-го класу з 19 квітня по 21 квітня 2023 року.

2. Встановити загальну кількість проведених навчально-польових занять з учнями 11 класу 18 годин.

3. Затвердити план проведення  занять під час проведення зборів (Додаток 1)

4.  Призначити керівником навчально- польових зборів (занять)  (за відсутності викладача предмету  «Захист України»  Гутенка О. О.) учителя історії Бондаря С. С.

5. Бондарю С. С., вчителю предмета «Захист України»:

5.1. Провести заняття навчально-польових зборів  відповідно до затвердженого плану.

5.2. Провести оцінювання теоретичних знань усною розповіддю, тестуванням, переглядом відеоматеріалів, інтерактивними заняттями, роботою над творчими та мікродослідницькими проєктами .

5.3. Здійснити оцінювання рівня засвоєння учнями програмового матеріалу відповідно до «Критеріїв  оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти».

5.4. Зробити відповідні записи у електронному класному журналі відповідно до наданих методичних рекомендацій.

5.5. Надати довідку «Про результати вивчення предмета Захист України» за підсумками навчально-польових зборів за встановленою формою.

6.Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Візіра М.В.

Директор   закладу                       Алла АРЗАМАСОВА

Ознайомлений:

Михайло ВІЗІР

Степан БОНДАР

До наказу №33-ос від 10.04.2023

НАВЧАЛЬНО-ПОЛЬОВІ ЗБОРИ/ЗАНЯТТЯ

Розділ ІІІ Стройова підготовка та прикладна фізична підготовка 1 год

1

Подолання єдиної смуги перешкод, природних (пристосованих) перешкод. Силові вправи. Вправи з навантаженнями. Біг по пересіченій місцевості.

Розділ ІV. Вогнева підготовка 4 год

2

Основні заходи безпеки при проведенні стрільб в тирі та на військовому стрільбищі та під час поводження з ручними осколковими гранатами. Організація і порядок проведення стрільби з автоматичної зброї.

3

Вибір і зайняття положення для стрільби. Положення стрільця під час стрільби з місця (стоячи, з коліна, лежачи, сидячи), в русі в пішому порядку.

4

Виконання початкової вправи стрільби з автоматичної зброї. Прийоми стрільб з автоматичної зброї (вогневі тренування). Виконання вправ стрільби з пневматичної гвинтівки.

5

Прийоми та правила метання ручних осколкових гранат. Виконання вправи “Метання ручної осколкової гранати з місця із-за укриття”.

Розділ VІ. Тактична підготовка 6 год

Тема 4. Дії солдата в бою у складі малих тактичних груп

6

Дії солдата в обороні. Вибір вогневої позиції, її інженерне обладнання та маскування. Поняття про дії розвідувального дозору. Дії дозорних під час огляду місцевості та місцевих предметів, інженерних загороджень, мостів, різних перешкод. Дії в засаді. Ведення спостереження. Основи слідопитства.

8

Дії солдата при маневруванні в складі підрозділу. Бойові порядки та їх використання під час руху.

9

Визначення азимуту та зворотного азимуту та рух за ним. Прицілювання за азимутом. Складання опису місцевості.

10

Орієнтування на місцевості за мапою (електронною мапою) під час руху. Вимірювання відстані парами кроків.

11

Визначення координат об’єктів. Цілевказання. Евакуація поранених і пошкодженої бойової техніки.

Тема 5. Озброєння та бойова техніка військової частини (підрозділу)

12

Ознайомлення з озброєнням та бойовою технікою військової частини (підрозділом), їх призначення, тактико-технічна характеристика. Демонстрація озброєння та бойової техніки в дії.

*- при неможливості провести заняття у військовій частині, проводиться ознайомлення з роботою ТЦК та СП, інших збройних формувань.

Розділ VII. Домедична допомога 6 год

Тема 3. Домедична допомога в умовах бойових дій (тактична медицина)

13

Надання домедичної допомоги в секторі обстрілу. Алгоритм надання домедичної допомоги у секторі обстрілу. Зупинка кровотечі з ран шиї, тулуба, верхньої та нижньої кінцівок. (самодопомога-взаємодопомога). Зупинка кровотечі за допомогою спеціальних джгутів (самодопомога-взаємодопомога)

14

Способи та правила транспортування потерпілих при різноманітних ушкодженнях.Надання допомоги в секторі тактичних умов

15

Алгоритм з надання домедичної допомоги у секторі укриття. Первинний огляд пораненого, визначення ознак життя.

16

Переведення в стабільне положення. Накладання пов’язки на грудну клітку, голову, живіт.

17

Накладання турнікету (джгута) на кінцівки. Зупинка кровотечі з рани тулуба за допомогою гемостатичних засобів (само- та взаємодопомога).

18

Зупинка кровотечі з рани кінцівки за допомогою спеціальних перев’язувальних пакетів (само-та взаємодопомога).