Аналітична довідка «Аналіз організації роботи з батьками»

Дата: 21.09.2023 11:21

Аналітична довідка «Аналіз організації роботи з батьками»

Сучасний стан українського суспільства, процеси які відбуваються в політиці, економіці та духовному житті, спонукають по-новому розглянути проблеми взаємодії сім’ї та школи. Адже їх активна співпраця є запорукою успіху у навчанні і вихованні дитини. Вони є партнерами і разом працюють над формуванням особистості, бо ж  виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний зв’язок. Використовуючи  педагогічні технології та  маючи великий власний досвід навчання та виховання, педагогічний колектив нашої школи тісно співпрацює з батьками для створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школярів.

Весь педагогічний колектив Дзензелівського ЗЗСО І — ІІІ ступенів намагається робити все для того, щоб  школа була школою радості для учнів, школою творчості для вчителів, школою спокою для батьків. Стараємося втілювати педагогічні ідеї, впроваджувати інноваційні  технології для виконання  поставлених завдань. Оскільки виховний вплив сім’ї, родинне спілкування, співпраця зі школою нині надзвичайно актуальні, то нашою

першою функцією є: ознайомлення батьків із змістом і методикою навчально-виховного процесу, що організовує школа, визначення мети і завдань виховання, добору його змісту й організаційних форм у сімейному вихованні й у освітньому процесі школи.

Друга функція - психолого-педагогічна освіта батьків.

Третя - залучення батьків до спільної  діяльності.

Четверта функція – коректування процесу виховання в родинах окремих учнів.

П’ята функція – взаємодія батьків із громадськими організаціями,  батьківськими комітетами школи і класу.

І все це ми намагаємося здійснювати через різні форми взаємодії педагогів та   батьків, а саме:

- батьківські збори ;

- батьківський лекторій;

- диспути, дискусії, тренінги.

Реальні зв’язки з сім’єю забезпечує  класний керівник. Свою діяльність він організовує через класний батьківський комітет, батьківські збори, а також через вчителів, які працюють в даному класі. Впродовж навчального року знайомить батьків з Законами України « Про освіту»,« Про загальну середню освіту», Державним стандартом освіти; Національною доктриною розвитку освіти; Положенням про загальноосвітній заклад; Сімейним кодексом; Інструкцією з обліку дітей шкільного віку; Статутом школи; документами про закінчення навчального року, проведенням державної підсумкової атестації та іншими.

Велику роль у співпраці батьків, учнів і класних керівників відіграє батьківський комітет. У нашому закладі добре організований комітет батьків, який активно допомагає в організації як освітнього процесу.

Свою роботу з батьківським колективом класний керівник планує перед початком нового семестру. Відповідно планують батьківські збори двічі на семестр.

Протягом І семестру 2022 — 2023 навчального року класними керівниками  (далі кл. кер.) Дзензелівського ЗЗСО І — ІІІ ступенів було проведено батьківські збори:

1 клас. “Про адаптацію учнів до навчального процесу. НУШ — простір освітніх можливостей.” Анкетування батьків (31.08.22), “Ми — українці, ми  - європейці” (21.12.22) кл. кер. Непийвода Л.М.;

2 клас.       “Безпечне літо” (31.08.22), “Безпечний рух — твій вірний друг” (23.12.22)  кл.кер. Дігтяренко Л.М.;

3 клас.       Уміння співпрацювати — запорука успіху (31.08.22), “Здорова дитина — щаслива родина” (22.12.22) кл.кер. Дігтяренко С.О.;

4 клас.  Усі діти здібні. Роль сім’ї у розвитку здібностей дитини.Анкетування батьків (31.08.22), “Книга та її значення в розвитку і пізнавальних якостей особистості” (22.12.22) кл.кер. Левченко Н.П.;

5 клас.  “Адаптаційний період учнів 5 класу НУШ в навчальному процесі.” (31.08.22), “Ми — нове покоління батьків та дітей” (23.’12.22)  кл.кер. Мальована Я.Т.;

6 клас.  “Безпека дітей — справа дітей, батьків та вчителів.”, (31.08.22), “Соціальні мережі. Безпека в мережі” (21.12.22) кл.кер. Тітаренко Л.А.;

7 клас. “Український народ — найосвідченіший народ у світі...” (31.08.22), “З Новим 2023 роком та Різдвом Христовим” (23.12.22)  кл.кер. Бондар С.С.;

8 клас. “Сімейні стосунки з дітьми. Спілкування підлітків з дорослими та ровесниками.” (29.08.22), “ Характеристика вікових психолого-фізіологічних особливостей учнів середнього віку” (07.12.22) кл. кер. Самборська С.П.;

9 клас. “Особливості організації освітнього процесу в умовах війни”(29.08.22), “Допомога родини в професійній орієнтації дитини” (15.12.22) Сидоренко Л.О.;

10 клас. “Особливості навчальної праці десятикласника” (28.09.22), “Схильності та інтереси дитини у виборі професії” (14.12) кл.кер. Сорока Ю.Л.;

11 клас. “Особливості освітнього процесу в умовах реальності” (02.09.22), “Особливості вікових проблем підлітків” (30.11.22).

Батьківські збори пройшли відповідно до графіка, у змішаному форматі. Явка батьків була задовільна.

Варто зауважити, що надзвичайно велику роль у реалізації спільних завдань відіграють і загальношкільні батьківські збори та засідання батьківського комітету.

Таким чином, усі спільно проведені з батьками загальношкільні та класні виховні заходи оцінені вчителями, батьками як цікаві і корисні для них справи. І вони надалі потрібні в інтелектуальному розвитку особистості.