A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дзензелівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів
Маньківської селищної ради Черкаської області

Міжнародний тиждень здоров'я підлітків

Дата: 28.03.2025 09:59
Кількість переглядів: 12

 

Міжнародний тиждень здоров'я підлітків

 

Щорічно третій тиждень березня присвячений здоров’ю підлітків – Міжнародний тиждень здоров’я.

Головна мета тижня – підвищити обізнаність про проблеми, з якими стикаються підлітки в усьому світі, підкреслити значущість здоров’я молодого покоління.

Підлітковий період, перехід з дитинства у «доросле життя», вважається одним із найважчих у житті дитини та її близьких. У цьому віці відбуваються фізичні трансформації, гормональні перебудови, психологічні зміни.

Підлітковий вік – це час переходу дитини у дорослий стан, коли організм завершує своє морфологічне формування, але його функціональні можливості ще незрілі. Цей період починається з 10-12 років і триває до 17-18 років і є важливим для закладання основ міцного здоров’я у дорослому віці. 

У психологічному та фізіологічному плані – це один із найскладніших періодів життя, час становлення, непростих роздумів про своє майбутнє, місце і роль у житті та колективі, відходу від статусу дитини у родині та прийняття ролі дорослого. Цей період супроводжується гормональним вибухом і прискореними процесами росту та розвитку органів і систем, часто нерівномірними.

Активні процеси зростання і процеси статевого дозрівання роблять поведінку підлітків частково некерованою та нестерпною для батьків і оточуючих. Процеси збудження активно переважають над процесами гальмування. Різко зростає конфліктність, агресивність, прогресуюча відчуженість, духовна спустошеність, можуть виникати часті перепади у настрої та судинні кризи. Стосунки з батьками і педагогами можуть серйозно погіршуватися, порушується здатність до концентрації, виникають спонтанні неадекватні реакції на зовнішні подразники.

Серед основних ризиків підліткового віку – тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків, інших токсичних речовини; інфекції, що передаються статевим шляхом (ВІЛ/СНІД, зокрема); розлади харчової поведінки, аж до анорексії; ризикована та асоціальна поведінка; сексуальне насильство; ранній початок сексуального життя (підліткова вагітність з усіма її ризиками для юної матері та дитини). Фактори, які впливають на початок уживання наркотиків серед молоді. Передусім – мода, прагнення вписатися в те оточення, ту компанію, яка для молодої людини важлива, цікава і де споживання наркотиків – норма.

Можливо, молодь приваблює поширена помилка, начебто споживання наркотиків – ознака сучасного модного устрою життя. Психологи вважають, що споживання наркотиків – один із щаблів віддалення від реального життя. А наступна – самогубство.

Убезпечити підлітка значно простіше, ніж потім лікувати наслідки ризиків, що можуть серйозно зашкодити ментальному та фізичному здоров’ю дитини.

підлітки

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено