A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дзензелівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів
Маньківської селищної ради Черкаської області

Алгоритм дій на випадок сигналів «Повітряна тривога» та «Відбій повітряної тривоги». Попередні заходи з підготовки учасників освітнього процесу до дій за сигналом «Повітряна тривога»

Дата: 21.10.2024 09:29
Кількість переглядів: 20

 

  1. Алгоритм дій на випадок сигналів «Повітряна тривога» та «Відбій повітряної тривоги». Попередні заходи з підготовки учасників освітнього процесу до дій за сигналом «Повітряна тривога»

Укриття:

Загальна площа – 150 м.кв.

Укриття розраховано на 120 осіб.

      Укриття знаходиться в підвальному приміщенні закладу до якого на всій території встановлені вказівники руху. Облаштована природна вентиляція приміщень. В укритті облаштовано централізоване водопостачання, є запас питної та технічної води (ємність із технічною водою 200 м.куб, питна бутильована вода). Отоплення за рахунок локального опалення та додатково встановлених електрообігрівачів – 3 шт ( взимку температура не нижче +17 С, вологість не менше 70 %). Забезпечено зонування приміщень: медична зона, зона санвузла  (біотуалет – 1, умивальник – з холодною водою, є рідке мило для рук, паперові рушники), зона для чергового персоналу, зона для харчування учнів. Наявне локальне освітлення, також є резервна системи електропостачання (генератор), освітлення (ліхтарі). В укритті один аварійний вихід. Вхід з будівлі закладу.  Для дітей кожного класу розмежовано зони та встановлено парти із стільцями. Враховано ширину проходів для доступу до запасного виходу під час евакуації.

    Учитель (класний керівник)  під час першого заняття  знайомить учнів класу з місцем розташування їхнього укриття,  правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому. Педагог пояснює учням дії за сигналом «Повітряна тривога», веде чіткий облік дітей, що прибули до закладу. Чергові вчителі відповідають за дотримання правил поведінки перебування в закладі і залишаються з учнями до сигналу «Відбій повітряної тривоги».

     У разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» за 2 і більше години до початку навчальних занять та не оголошення «Відбою» до 09:00 в цей день у закладі організовується навчання за дистанційною формою на платформі “Єдина школа”. Пропущений урок провести в дистанційній формі. А в разі оголошення «Відбою повітряної тривоги» до 09:00 учням повернутися до навчання в очному режимі.

  1. Дії учнів та вчителів під час проведення занять та увімкнення   

           сигналів  тривоги

У випадку сигналу «Повітряна тривога»:

  1. Відповідальна особа (черговий техпрацівник) подає сигнал «Повітряна тривога» шкільним дзвінком (один довгий дзвінок).
  2. Учитель сповіщає учнів про загрозу, шикує їх у приміщенні класу, супроводжує шеренгу здобувачів освіти до укриття (за визначеним маршрутом та графіком).
  3. Для супроводу учнів початкових класів можуть бути залучені інші чергові працівники закладу.
  4. Відповідальна особа (заступник директора з навчально-виховної роботи та заступник директора з господарської частини) після оголошення сигналу «Повітряна тривога» перевіряє всі приміщення закладу  на відсутність у них дітей та інших працівників.
  5. Учні, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу оповіщення під керівництвом чергових працівників рухаються до укриття через запасний вихід.
  6. У середині укриття вчителі повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця, визначені для класу, доповісти адміністрації закладу про кількість осіб в укритті та кількість дітей, які були на заняттях до сигналу тривоги.
  7. Під час перебування в укритті вчителі організовують проведення навчальних занять відповідно до розкладу занять  та змістовного проведення дозвілля учнів під час перерв.  
  8. Після оголошення «Відбою» повітряної тривоги всі учасники освітнього процесу повертаються до проведення навчальних занять. 
  9. У разі довготривалої повітряної небезпеки по закінченню уроків згідно розкладу занять чергові вчителі повідомляють батьків про необхідний супровід дітей від закладу додому (за їх бажанням). 
  10. Для швидкого надання домедичної допомоги в приміщенні укриття перебуває медична сестра закладу, яка контролює стан здоров’я учнів та працівників, дотримання температурного режиму, санітарних вимог. 
  11. Дезінфекція та вологе  прибирання проводиться після кожного використання укриття.
  1. Дії працівників їдальні у разі увімкнення сигналу «Повітряна 

          тривога»

     Під час увімкнення сигналу тривоги всі учні повинні припинити процес харчування і в супроводі вчителів організовано перейти до укриття та перебувати там до завершення тривоги.

За наявності довготривалої повітряної тривоги під час графіка харчування, працівники їдальні готові страви перекладають у контейнери для харчових продуктів. Якщо сигнал повітряної тривоги триває недовго, відповідальна особа за організацію харчування в закладі (заступник директора з виховної роботи) вносить зміни до графіка харчування.

    У разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» під час приготування страв, працівники харчоблоку зобов’язані призупинити технологічний процес, знеструмити обладнання, перекрити водопостачання, вимкнути світло та перейти до укриття. Після завершення тривоги технологічний процес відновлюється з урахуванням  конкретних страв, стадії їх готовності та терміну їх зберігання: готові страви (технологічний процес яких завершився) можуть зберігатися до 2 годин в незмінних ємностях. Такі страви в подальшому підлягають термічній обробці, бракеражу та видачі. Якщо зберігання готових страв перевищує 2 годити, то вони підлягають утилізації. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено